2419/​1170

Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne sorte og hvide diamanter. Vægt ca. 16,5 g. B. 8–12 mm. Str. ca. 55.

Fremstår med alders- og brugsslitage. To diamanter mangler.

Smykker og Fashion, 8. maj 2024

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag