2148/80
Et par lampeborde af mahogni, front med skuffe, top af rødbroget marmor, prydet med lister, håndtag og beslag af bronze, opsat på firpasfod. 20. årh. H. 58. B. 41. D. 31. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag