1413/1617
Samling naga halskæder af lapis lazuli, farvede glasperler, turkis, ben, sølv og messing. Nagaland, Indien/Burma. 20. årh. L. 15–142. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 27. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
53 bud