1505/1087
Granatsmykkesæt af forgyldt sølv prydet med talrige facetslebne granater, bestående af ring, et par ørestikker, vedhæng, armbånd og halskæde. Ringstr. 54. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 28. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
19 bud