1948/17
Et par svenske torcherer af bemalet og delvist forgyldt træ. Ca. 1870. H. 142. (2)
Proveniens: Stammer ifølge oplysninger fra sælger fra Drottningholm Slot nær Stockholm.
Afslag på den ene torchere. Fire små lister mangler på samme. Desuden almindelige alders- og håndteringstegn.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud