2435/866
Dansk snedkermester
Fritstående anretterbord af nøddetræ, “sko” af messing. Top med kehlede kanter. Front med fire profilerede skuffer med messinggreb. H. 77. L. 102. B. 48.
Restaureret. Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Afslag på profilering på en skuffefront.
Vurdering