2439/​122

Nyklassicistisk spejl i ramme af delvist grønmalet og forgyldt træ, udskåret med havfigurer, perlestaf og bladværk. Cirka 1800. H. 133. B. 49.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bemaling og forgyldning. Afslag/afskalninger. Restaureret.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?