1934/13
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Marine med danske krigsskibe, sejlbåde m.fl. Sign. Vilh. Arnesen. Olie på lærred. 51×75,5.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2019
Vurdering
Hammerslag