1947/390
Svensk senempire konsol af forgyldt træ med plade af hvid marmor, sidestykker udskåret med bladværk og dyrepoter. 19. årh.s begyndelse. H. 83. B. 114. B. 52.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Konsollen er ledløs og ikke helt stabil. Senere forgyldning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag