2027/​699

Dansk møbeldesign

Skænk af teak, front med fire skuffer og to skydelåger, bag hvilke hylder og bar. 1960'erne. H. 70,5. B. 154. D. 43,5.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Kategori
Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt