2027/699
Dansk møbeldesign
Skænk af teak, front med fire skuffer og to skydelåger, bag hvilke hylder og bar. 1960'erne. H. 70,5. B. 154. D. 43,5.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt