2027/​523

Karl Bovin (f. Frederikshavn 1907, d. Fårevejle 1985)

En park i Bahrain. Sign. Karl Bovin Bahrian 1965. Olie på lærred monteret på plade. 33×49.

Udstillet: Corner 1972 og 1986.

Håndteringsmærker.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

4.000–6.000 kr.

Hammerslag

10 bud

8.000 kr.
7.500 kr.
7.000 kr.
6.500 kr.
6.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.