2108/842
Dansk design m.m.
Syv traner og flamingo af teak og birk samt fire flyvende hejrer/traner af teak til vægmontering. 1960erne. H. 26–55. L. 26–50. (12)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Flamingo med brud og reparationer.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag