2439/​708

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

Klaverbænk med stel af massiv mahogni. Sæde betrukket med sort skind. Model AP 30. Udført ca. 1960'erne hos AP Stolen. H. 52. B. 70. D. 41.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Revne ved samling i tværsprosse.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

802930 4.000 DKK