2120/225
Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse
Parti fra Venedig. Sign. monogram Venezia 1902. Pen på papir. Bladstørrelse 38,5×25.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 718, 2003 nr. 2102.
Enkelt mindre misfarvning. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag