Otto Bache (f. Roskilde 1839, d. København 1927)
Dragoner på march. Sign. Otto Bache 1884. Tusch, lavering og hvide forhøjninger på papir. Lysmål 61,5×91,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 103, 2005 nr. 214.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte mindre misfarvninger. Minimalt papirtab ved højre kant samt nederste venstre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021