2035/​9015

Samling forme af messing i form af fisk, hummer og brødforme. Delvis Portugal. 19.-20.- årh. L. 24–32 cm. Diam. 25–29 cm. (8)

Proveniens: Avening Court, Gloucestershire.

buler. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Avening Court, del 1, 24. august 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK