2035/9015
Samling forme af messing i form af fisk, hummer og brødforme. Delvis Portugal. 19.-20.- årh. L. 24–32 cm. Diam. 25–29 cm. (8)
Proveniens: Avening Court, Gloucestershire.
buler. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Avening Court, del 1, 24. august 2020
Vurdering
Hammerslag