922/​698

Nikolai Tidemand (f. Stavanger 1888, d. 1975)

Stor rund lågkrukke af stentøj, dekoreret med Solfatara glasur. Sign. monogram, 1937. Kgl. P. Låg af patineret og delvis forgyldt bronze. H. 34. Diam. 33.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?