2415/10
C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)
Sommerdag med udsigt over sundet. Sign. C. F. Aagaard 1891. Olie på lærred. 97×142.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 507, 1988 nr. 507.
Behov for let overfladerensning. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag