1812/501
Hans Henrik Lerfeldt (f. Århus 1946, d. København 1989)
Komposition med pige. Sign. Lerfeldt 1971 på bagsiden. Betegnet på bagsiden. Olie på plade. 74×56.
Proveniens: Fra kunstnerens dødsbo, 1990.
Én minimal afskalning. Én retoucheringer i øverste venstre hjørne.
Moderne kunst og design, 20. marts 2018
Vurdering
Hammerslag