1812/​501

Hans Henrik Lerfeldt (f. Århus 1946, d. København 1989)

Komposition med pige. Sign. Lerfeldt 1971 på bagsiden. Betegnet på bagsiden. Olie på plade. 74×56.

Proveniens: Fra kunstnerens dødsbo, 1990.

Én minimal afskalning. Én retoucheringer i øverste venstre hjørne.

Moderne kunst og design, 20. marts 2018

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

15.500 DKK
(Autobud) 15.000 DKK
14.500 DKK
(Autobud) 14.000 DKK
13.500 DKK
(Autobud) 13.000 DKK
12.500 DKK
12.000 DKK