1839/49
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
“Høbåde på Themsen”. Sign. Carl Locher 76. Olie på lærred. 45×63.
Proveniens: Kunstnerens oldebørn.
Krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 24. september 2018
Vurdering
Hammerslag