2119/215
Nederlandsk maler, 17. - 18. årh
Landskab med rejsende på en skovsti. Usigneret. Olie på lærred. 63×76.
Lærredet er dubleret. Krakeleringer og retoucheringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag