2049/7054
Maske, udskåret træ, rødt, hvidt og sort pigment. Songye Kifwebe. D. R. Congo. H. 30.
Proveniens: Ex. Jo De Buck Tribal Arts, Brussel.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag