2412/61
O. A. Hermansen, tilskrevet (f. Frederiksberg 1849, d. sst. 1897)
En buket hvide, lyserøde og lilla pæoner. Usigneret. Olie på lærred. 73×62.
Krakeleringer. Enkelte retoucheringer/reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag