2124/194
12 tykmælkskåle af klart glas med omslået kant i blåt glas. Holmegaard, 19/20. årh. Diam. 14–16,5 cm. (12)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud