1250/100
S. Fjeldsted (, dansk maler, 19. årh.)
Et par portrætter af et ægtepar. Usigneret. Betegnet på bagsiden S. Fjeldsted 1835. Olie på lærred. Hver 27×23. (2).
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og antikviteter, 10. december 2012
Vurdering
Hammerslag