1721/1593
Fransk kaminur af forgydt bronze, urhus med stående kavaler, skive af hvid emalje. 19. årh. slutning. H. 42. B. 32. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og optræksnøgle medfølger.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag