12110/242
P. S. Krøyer (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909)
En skagensfisker. Tryksign. P. S. Krøyer Skagen 1894 samt trykbetegnet “Efter et oliestudie”. Litografi. Lysmål 30×25.
Brugsspor, slitage.
Kunst, antikviteter & design, 11. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud