2414/524
Louis Marcussen (Ovartaci) (f. 1894, d. 1985)
Kvindefantom. Usign. Gouache på papir. Lysmål 17,5×10,5.
Proveniens: Givet i gave af Ovartaci til nuværende ejer i 1979.
Undersøgt i ramme. To revner.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag