2435/2
Bombéformet rokoko kommode af nøddetræ i Mathias Ortmann manér, front med tre skuffer, prydet med beslag af bronze, plade af hvidbroget marmor. 18. årh. H. 79. B. 68. D. 47.
Ridser og mærker. Finérskader. Nøgle medfølger ikke. Brugsslitage.
Vurdering
4468 |