2043/730
Erik Torp Øckenholt (f. København 1961)
Komposition med applikationer, 1988. Sign. Erik Øckenholt. Olie på lærred med aplikationer. 132×182.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag