2125/9039
Stor fransk prismekrone, gennembrudt stel af messing med otte lysarme, behængt med prismer, indvendig elektrisk belysning. 19. årh. H. 100. Diam. 70.
Brugsslitage.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag