2048/59
Military chest af mahogni med beslag og greb af bronze, to-delt. 19. årh. slutning. H. 99. B. 92. D. 50.
Proveniens: Hidrørende fra en dansk herregård.
Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Almen brugsslitage. Lodret revne op til bagside på højre side.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud