1512/839
Jens H. Quistgaard, m.fl. (f. København 1919, d. 2008)
Bakkebord af massiv teak med sammenfoldeligt stel samt løs oval top. Bakke utydeligt stemplet Dansk Design Danmark. IHQ. H. 50,5. L. 65. B. 48,5.
NB: Stel og top ej originalt sammenhørende.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og mindre pletter.
Moderne kunst og design, 17. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
14 bud