2144/​858

Skandinavisk design

Loftslampe med skærme af palisander og perforeret messing med ophæng af palisander. 1950–60'erne. Skærm H. 33.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærme med mindre buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 2. november 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK