2144/858
Skandinavisk design
Loftslampe med skærme af palisander og perforeret messing med ophæng af palisander. 1950–60'erne. Skærm H. 33.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærme med mindre buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag