1423/127
Dansk Rokoko lampetspejl i ramme af forgyldt træ med to svungne lysarme af messing. 18. årh.s midte. H. 75. B. 42.
Restaureret. Brugsslitage. Ridser og mærker. Ny bagbeklædning.
Ældre malerier og møbler, 2. juni 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud