Jésus Raphaël Soto (f. Venezuela 1923)
“Vibrations metalliques”, 1969. Sign. og nummereret på galleri-label på bagsiden 227/250. Metal, træ, serigrafi og tråde. Udgivet af Éditions Denise René, Paris. H. 27. B. 30 D. 12,5.
Proveniens: Galerie Denise René, Paris. Proveniens: Privatsamling, Norge.
Malerier & skulpturer, 26. september 2017