1326/16
Rococo dragkiste af delvis poleret og forgyldt egetræ, ligeknækket front med fire skuffer, stående på ben med claw/ball. 18. årh. H. 125. B. 128. D. 64.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Vandskjolder. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier og møbler, 24. juni 2013
Vurdering
Hammerslag