1326/​16

Rococo dragkiste af delvis poleret og forgyldt egetræ, ligeknækket front med fire skuffer, stående på ben med claw/ball. 18. årh. H. 125. B. 128. D. 64.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Vandskjolder. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier og møbler, 24. juni 2013

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK