1435/224
Axel Schovelin (f. København 1827, d. Frederiksberg 1893)
Parti fra Dyrehaven med udsigt over Øresund. Sign. Axel Schovelin. Olie på lærred. 62×93.
Ældre malerier og møbler, 25. august 2014
Vurdering
Hammerslag
28 bud