2115/145
Ubekendt maler, 19. årh.
Opstilling med blomster i en vase på et bord. Usigneret. Olie på lærred. 48,5×39,5.
Behov for rensning. Mærker efter blændrammen synlige på forsiden. Krakeleringer og mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag