2447/922
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Syveren”. Et par stole af formbøjet sort ask med ben af forkromet stål, forsidepolstret med sort skind Model 3107. Designet 1955. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2019. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
922832 |