2447/​922

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

“Syveren”. Et par stole af formbøjet sort ask med ben af forkromet stål, forsidepolstret med sort skind Model 3107. Designet 1955. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2019. (2)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

3.000 DKK  

11 bud

Tidspunkt Byder Bud
913726 3.000 DKK
1171308 2.900 DKK
913726 2.800 DKK
1171308 2.700 DKK
913726 2.600 DKK
1171308 2.500 DKK
913726 2.400 DKK
99515 2.300 DKK
174739 2.200 DKK
1050532 2.100 DKK
922832 2.000 DKK