1645/52
Rococo vitrine af guldstafferet egetræ, rigt udskåret med rocailler og bladværk, svungen top, front med to låger. 18.-19. årh. H. 218. B. 147. D. 38.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 7. november 2016
Vurdering
Hammerslag
28 bud