2141/881
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)
Et par væglamper af messing med tre skærme af gulligt glas. Udført og mærket hos Hans-Agne Jakobsson A/B, Sverige. H. 42. (2)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En ekstra skærm medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 12. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud