2103/385
Chr. VIII bogskab af mahogni, front med to glasdøre bag hvilke hylder, profileret top med gallerikant med udskæringer. 19. årh.s midte. B. 103. D. 44. H. 185.
Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Gallerikant defekt og itu(i flere stykker)
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud