2032/​8576

Léon Joseph Florentin Bonnat, efter, 19. årh. (f. Bayonne 1833, d. Monchy-Saint-Eloi 1922)

Léon Bonnat, efter: Kunstnerens selvportræt. Stukket af Jean-Marie-Raphaël-Léopold Massard. Sign. “á mon ami et élève Tuxen L. Bonnat” Radering og kobberstik. Pladestørrelse 28×21.5.

Foxingpletter. Examined in frame.

Kunst på papir, 3. august 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.750 kr.

16 bud

1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.450 kr.
(Autobud) 1.400 kr.
1.350 kr.
(Autobud) 1.300 kr.
1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.