Léon Joseph Florentin Bonnat, efter, 19. årh. (f. Bayonne 1833, d. Monchy-Saint-Eloi 1922)
Léon Bonnat, efter: Kunstnerens selvportræt. Stukket af Jean-Marie-Raphaël-Léopold Massard. Sign. “á mon ami et élève Tuxen L. Bonnat” Radering og kobberstik. Pladestørrelse 28×21.5.
Foxingpletter. Examined in frame.
Kunst på papir, 3. august 2020
16 bud