1824/8531
Russisk ikon forestillende Gudsmoderen “Den Brændede Tornebusk”. Tempera på træ. 19. årh. 35×31.
Større krakeleringer. Større afskalninger. Restaureret. Afslag på kanter. Ridser og mærker.
Russisk tema, 11. juni 2018
Vurdering
Hammerslag