1824/​8531

Russisk ikon forestillende Gudsmoderen “Den Brændede Tornebusk”. Tempera på træ. 19. årh. 35×31.

Større krakeleringer. Større afskalninger. Restaureret. Afslag på kanter. Ridser og mærker.

Russisk tema, 11. juni 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag