12203/76
Folmer Bendtsen (f. København 1907, d. Frederikssund 1993)
Alexandrevej, Nørrebro. Sign. Folmer Bendtsen. Litografi nr. 47/90. Lysmål 63×47. Rammemål 80×62. Indrammet.
Lidt pletter på pap. Patina på rammen
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
13 bud