2439/1611
Et par danske empire stole af mahogni indlagt med lyst og mørkt træ. 19. årh.s begyndelse. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde”. Erichsens spisestue. Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
13 bud