2144/746
Ubekendt møbeldesign
Et par lænestole med ben og armlæn af mørkbejdset bøg, betrukket med grønt og brunt mønstret møbelstof. 1940'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Ben med afslag, revner og reparationer.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag