Ubekendt maler, 18. årh.
Salome med Johannes Døberens hoved på et fad. Usigneret. Olie på træ. 64×49.
Vertikal revne. Mindre krakeleringer samt retoucheringer. Afskalninger. Rensning anbefales.
891016 |